Jandarma Polis Drone’unu Vurdu

148

2020 yılına girerken Türkiye’nin her tarafında büyük kutlamalar yapıldı. Kutlamaların Türkiye’deki en büyük adreslerinden birisi olan Taksim meydanın emniyet güçlerinin aldıkları önlemler arasında havada uçan drone’lar da bulunuyordu. 2020 yılına girmeye dakikalar kala Taksim meydanında Jandarma polisin drone’ununu düşürdü, sonrasında olayla alakalı açıklama yapıldı.

Taksim meydanı 2020 yılını kutlamak için İstanbul’daki en gözde mekanlardan birisi oldu. Taksimde alınan güvenlik önlemleri arasında drone savarlar da kendine yer buldu. Polis ekiplerinin Taksim Meydanı’nda havadan gözetleme için kullandığı drone, polislere destek için gelen Jandarma tarafından drone savar ile düşürüldü. Hürriyet gazetesinin haberine göre 10 bin TL değerinde olan drone, duvara çarptıktan sonra yere düştü. Olayın ardından Jandarma konu hakkında açıklama yaptı.

Jandarma ekipleri drone’u düşürdükten sonra drone’un yanına geldiler ve polis ekipleri ile karşılaştırlar. Olayın netleşmesinin ardından jandarma ekipleri “Uçuş hakkında bize bilgi verilmedi, tehdit olarak gördük ve düşürdük” dedi. Daha sonrasında polis ekipleri kullanılamaz hale gelen drone’u emniyet müdürlüğüne götürdü.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.